top of page

Kartlık Fiyatları Ne Kadar Olmalıdır?

Güncelleme tarihi: 11 Tem 2022

Hediye alışverişi yapılırken en çok sorulan sorulardan biri de “Kartlık fiyatları Ne Kadar olmalıdır?” sorusudur. Kesin bir fiyat belirlemek zor olsa da, bir kartlık için ne kadar ücret ödeneceğini karar verirken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler vardır. Kartlığın malzeme ve işçilik maliyeti, kargo ücretleri, değişim veya iade süreçlerinde ödenecek kargo maliyetleri gibi faktörler hesaba katılmalıdır.


Peki gerçekten bir kartlık fiyatı malzeme veya işçilik maliyetine göre mi belirlenmelidir? Bu, basit bir cevabı olan basit bir soru gibi görünse de, aslında doğru bir cevap verebilmek için göz önünde bulundurulması gereken bir dizi faktörler mevcuttur ancak burada üzerinde durulması gereken en önemli faktör belki de malzeme kalitesinin yanında o kartlığı üreten üreticinin emek ve zaman maliyetidir. Üretici bu kartlığı el emeği ile mi üretmektedir, tam otomatik makinelerde mi dikim yaptırmaktadır, ürün sadece deri parçasının kesimi, kenarlarının boyanması ve dikiş ile mi oluşmaktadır ya da farklı işlevlere mi sahiptir, farklı parçaların bir araya gelmesi ile mi oluşmaktadır gibi bir çok faktörü de kartlık fiyatları üzerinde etkili olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.
Özetleyecek olursak, farklı kartlık tasarımları fiyatlandırmayı farklı şekilde etkilese de şunu unutmamak lazım: daha karmaşık tasarımlı kartlıklar kimi zaman çok daha basit kartlıklara göre daha pahalı olabiliyorken daha basit tasarımlı kartlıkların ek özelliklere sahip olan (ek kartlık yuvası, pencereli kartlık yuvası, fermuarlı göz, para koyma bölmesi ve mekanizma gibi...) kartlıklara göre daha ucuz olabilmesidir.


Son olarak, bir kartlık fiyatı, kartlığın içerdiği malzemelerin maliyeti, kartlığın içerdiği işçilik maliyeti ve kartlıkta bulunan özelliklere göre belirlenmeli e tabi bir de en önemlisi hediye aldığınız kişinin o hediyeyi gerçekten ne kadar hak ettiği de değerlendirmelerinizin arasında yer almalıdır :)


Yoksa hala nasıl bir kartlık alacağınıza karar veremediniz mi? O zaman ROTİKS kartlıklara bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Pratik kullanımı, işlevsel olması ve cepte kolay taşınabilmesi ile bir çok özelliği bir arada taşıyan uygun kartlık fiyatları ile modelleri hemen inceleyin.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page