top of page

ROTİKS Kartlık Sık Sorulan Sorular

Güncelleme tarihi: 4 Haz 2023


Rotiks Kartlık Tasarım

1- ROTİKS Kartlık Kaç Adet Kart Almaktadır? Kâğıt Para Bölmesi Mevcut mu? Neden Daha Fazla Kart Alacak Şekilde Üretilmemiştir? Özel Tasarım ile Üretilebilir mi?


ROTİKS kartlık öncelikle minimal bir yapıdadır ve 7 adetten daha fazla kart taşıyacak kişilerin ihtiyacını karşılayacak nitelikte değildir. Daha fazla kart alacak şekilde üretimi denenmiştir ancak hem tasarım açısından hem de incelik açısından beklediğimiz sonuçlar alınamamıştır. Elbette daha fazla kart alacak şekilde üretimi mümkündür (ki bu konu ile çalışmalarımız devam etmektedir) ancak tasarım gereği sade küçük ve şık tasarımdan taviz vermenin minimalistlerin çok hoşlanmayacağı bir durum olacağını düşündük. ROTİKS kartlık, 6 kart kızaklı bölmede 1 adet arka bölmede olmak üzere toplamda 7 adet kart alacak şekilde tasarlanmıştır. Kâğıt para koyma bölmesi ayrıca mevcut değildir ancak arka bölümde yer alan kart koyma cebine acil durumda ihtiyacınızı karşılayacak kadar katlanmış şekilde 3-4 adete kadar kağıt para yerleştirebilmektesiniz.


2-ROTİKS kartlık gerçek deriden mi üretilmektedir? Parça deri mi kullanılmaktadır?


Tüm ürünler 1. Kalite sığır derisinden üretilmektedir. Şimdi derinin kalitesi de mi oluyormuş dediğinizi duyar gibiyiz 😊 Evet kesinlikle deri dediğimiz materyalin birçok kalitesi mevcuttur. ROTİKS kartlıkların tamamı kalitesi kanıtlanmış üst düzey işçiliğe sahip derilerden üretilmektedir. Ürünümüzün boyutlarının küçük olması sebebi ile müşterilerimizden gelen diğer bir soru ise parça deri den mi üretilmiştir sorusudur yani atık deri? Ürünlerimizin tamamı seri üretim ürünüdür yani bu teknik olarak mümkün değildir çünkü atık derilerde bir kez alabildiğiniz bir deriyi ve rengini diğer satın alımlarda bulamama riskiniz çok yüksektir. Dolayısıyla kalitede ve renklerde standardı yakalayabilmek adına bütün deri kullanmak kaçınılmazdır.


3-ROTİKS kartlıklar Sıvıya Karşı Dayanıklı mıdır? Neden Deri Sıvı ile Temas Ettiğinde Yüzeyde İz Bırakmaktadır?


Bu sorunun cevabı aslında geneldir yani tüm derilerin sıvıya dayanıklılığı faklıdır. Örneğin işlenmemiş doğal deriler sıvıya karşı dayanıksız olup sıvıdan uzak tutulması gerekirken kimyasallarla işlenmiş (renklendirilmiş, parlak baskı yapılmış deri gibi…) klasik deriler daha dayanıklıdır. Her ne olursa olsun deri dediğimiz materyal eğer suni değil ise sıvıdan uzak tutulmalı eğer sıvıyla temas etmiş bile olsa hızlı şekilde bakım yapılarak mutlaka deri beslenmelidir böylece uzun süre kullanımda herhangi bir sorun yaşamazsınız.


4- ROTİKS Kartlıkların Mekanizması Kırılır mı? Arızalanır mı? Mekanizmada Neden PVC Malzeme Kullanıldı?


ROTİKS kartlıkların içerisindeki mekanizma hareketli parçalardan oluşmadığı için arızalanma riski oldukça düşüktür. Yine hatırlatmakta fayda var; olması gerekenden daha fazla kart koyulması durumunda bu durum geçerli değildir. Diğer soruyu cevaplayacak olursak PVC malzeme dışında kullanımı esnek ve ölçülerde incelik sağlayan herhangi başka bir materyal uygun olmadığından 1. Sınıf PVC kullanımı en iyi seçenek olmuştur.


5- ROTİKS Kartlığı Satın Aldım ve Alır Almaz Kartlarımı Yerleştirdikten Sonra Mekanizmanın Rahat Çalışmadığını Fark Ettim. Kartlarım Sıralı Şekilde Çıkmıyor. Bu Tasarım Berbat☹ İade Edebilir miyim?


Elbette iade edebilirsiniz ürünlerimizin tamamı üretici firma garantisi altındadır herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda bizlerle info@rotiks.com üzerinden ya da 0850 302 22 79 numaralı destek hattından ulaşmanız yeterli ancak iade isteği oluşturmadan önce hatırlatmak isteriz ki deriler esnek yapıdadır ve ilk satın alındığında nasıl ki ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ve kullandıkça konforlu hale geliyorsa ROTİKS kartlık da aynı şekilde kullandıkça konforlu hale gelmektedir. Satın almış olduğunuz ROTİKS kartlığı iade talebi oluşturmadan önce en az 7 gün kullanmanızı öneririz eğer şikâyetiniz devam ediyorsa bizlerle iletişime geçmeniz yeterli. Ayrıca diğer sorunun cevabı olarak kartlarınızın sıralı çıkmamasının birkaç sebebi mevcut; az önce bahsetmiş olduğumuz derinin esneklik kazanıncaya kadar kullanılması gerekliliği ve kartlarınızın kullanıma bağlı olarak zamanla ellerimizde bulunan yağlı doku ile kaygan hale gelmesidir. Böyle bir durumda kartlarınızı nemli bir bez ile silmeniz durumunda ve/veya kartlarınızın yerleşim sırasını değiştirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.6- ROTİKS Kartlık Fiyatı Neden Muadilleri Kadar Uygun Değildir


Genelde bir müşteri en kaliteli ürünü en uygun fiyatla temin etmek isterken üretici de en az maliyetle en yüksek kâr amacı gütmek istemektedir ancak ROTİKS de işler biraz daha farklı işliyor. ROTİKS maliyetler konusunda en kaliteli materyalleri ve işçiliği en uygun fiyatlarla satın almaya çalışırken kâr marjını minimalize ederek optimum fiyatla müşterilerine en kaliteli ürünü ortaya çıkarma gayretindedir. Dolayısıyla kalitesiz bir işçilik (işçilik kalitesi yine üretim için ayrılan zaman maliyeti ile ilgili olup kısa zamanda üretilen ürünlerin dikişleri, yan boyası ve deri kesiminde ince işçiliğe dikkat edilmediğinden daha kalitesiz ürünler ortaya çıkabilmektedir.) ve kaliteli bir materyal için maliyetlerden asla ödün vermemektedir. Fiyat performans konusunda detaylara inecek olursak bir ürünün maliyeti onu yalnızca üretilen ürünün materyalleri ile değil ona ayrılan emek ve zaman maliyeti ile de ölçüldüğünü hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla basit gibi görünen ancak karmaşık bir yapıya sahip tasarımlar kimi zaman daha yüksek maliyet gerektiriyorken karmaşık gibi görünen ancak üretim süreci basit olan ürünlerde daha uygun maliyetlerle ürün ortaya çıkabilmektedir.


7- ROTİKS Kartlıklar Nasıl Paketlenmektedir? Hediye Paketi Yapılıyor mu?


ROTİKS kartlıkların tamamı standart özel kutusunda paketlenmekte olup oldukça lüx ve şık bir görünüme sahiptir. Paketleme aşamasında çok önem vermekteyiz ürünümüz kutuya girmeden önce defalarca kontrol edilir en küçük bir hata veya defoda o ürün kesinlikle gönderilmez. Dolayısıyla hediye kartlık alacağınız zaman ROTİKS bu konuda size ekstra bir hizmet sunmaz çünkü tüm kutular doğrudan hediye edilebilecek kadar titizlikle hazırlanmaktadır.8- Ürünü Dilediğimiz Zaman İade Edebilir miyiz?


Ürünlerimizin tamamı iade garantisi kapsamında olup herhangi bir memnuniyetsizlikle karşılaşmanız durumunda 14 gün içerisinde herhangi bir sebep belirtmeden iade edebilirsiniz ancak yasal iade süresinin geçmesi durumunda da sizlere destek vermeye devam ettiğimizi hatırlatmak isteriz.


9- İade Edilen Ürünler Tekrar Satışa Çıkarılır mı? Bana gelen ürünün kullanılmış olup olmadığını nasıl anlarım?


ROTİKS kartlıkların tamamı size sıfır kutusunda gönderilmekte olup iade edilen ürünler tekrar parçalara ayrılarak geri dönüşüm olarak kullanılabilecek materyaller çıkarıldıktan sonra kalan kısım imha edilmektedir. Hijyen kuralları gereği iade edilen ürünler bir başka müşterimize gönderilmemektedir. Satın almış olduğunuz ürünün kullanılmış olup olmadığının anlamanın en kolay yolu gönderilen ürünün içerisinde yer alan PVC malzemenin makul ölçülerden daha fazla çiziklere sahip olup olmadığını kontrol etmektir. PVC malzeme ürün kullanıldıkça zamanla çizilmelere maruz kalmakta olup kullanılmış bir kartlıkta bu çizikler mutlaka bulunmaktadır.10-Ürünün Derisinde Çizikler Mevcut ya da Ürünün Derisi Damarlı ve Kimi Yerlerde Damarlı Desen Varken Kimi Yerlerde yok. Ürünüm defolu mu?


Hayır ürününüz kesinlikle defolu değildir tam tersine bu ürünün gerçek deriden üretildiğine dair bir işarettir. Ürününüzde delik, dikişlerinde atma, kenarlarda açılma, mekanizmanın düzgün çalışmaması, mıknatısın çekim kuvvetinin bulunmaması gibi durumlar defo sayılmaktadır ancak derinin doğal bir deseni mevcut olup kimi yerlerde bu desen olabilmektedir. Ürün derisindeki çizikler ise yine o derinin modelinden kaynaklıdır derinin işleniş tarzına göre kimi derilerde bu çizikler oluşabiliyorken kimi derilerde oluşmayabiliyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page