top of page

Deri Kartlık mı Deri Cüzdan mı ?

Güncelleme tarihi: 12 Tem 2022

Deri kartlık veya deri cüzdan ihtiyacı söz konusu olduğunda pek çok kişinin farklı tercihleri ​​olmaktadır. Bazı insanlar tüm kartlarını kolayca organize edebilmek için cüzdanlarında çok sayıda bölmeyi tercih ederken, diğerleri kartları için sadece bir bölme isteyip başka bir şey istemeyebilir. Bu gerçekten kendi kişisel tarzınıza ve kartlarınıza ne sıklıkla erişmeniz gerektiğine bağlıdır. Ara sıra bir veya iki kart almanız gerekiyorsa, basit bir tek bölmeli deri kartlık sizin için en iyi seçenek olabilir.

En iyi kartlık cüzdan seçmek söz konusu olduğunda, her iki türünde artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurmak önemlidir.


Deri Cüzdanların artıları;

Çok yönlü; deri cüzdan, kart, nakit ve madeni para taşımak gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Büyük ebat; deri cüzdanlar kartlıklara göre genelde daha büyük ebatlara sahip olabilmektedir bu da yanınızda taşımaya ihtiyaç duyduğunuz eşyaları daha rahat cüzdanınızda taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

Güvenlik; deri cüzdanlar ebatları gereği daha fark edilebilir boyutlarda olduğundan kaybetme riski deri kartlıklara oranla daha azdır.


Deri Cüzdanların eksileri;

Ölçüler; deri cüzdanlar kimi zaman cepte taşınmak için rahatsız edici olabilmektedir. Özellikle arka cepte taşınan cüzdanlar erkeklerin en rahatsız olduğu konulardan biri olduğu gibi oturma pozisyonunda belininizin dengesini bozabilmekte ve rahatsızlık verebilmektedir.

İşlevsellik; deri cüzdanlar genelde çok bölmeye sahip olup kullanışlı gibi gözükse de eğer düzenli biri değilseniz ihtiyacının olan bir eşyaya ulaşırken eşyanın nerede olduğunu aramaya çalışmak oldukça zaman kaybettirebilir.

Güvenlik; deri cüzdan taşıyan kişiler genelde nakit paralarının ve kredi kartlarının yanında daha birçok önemli eşyayı da cüzdanlarında taşıdığından cüzdanın kaybolması ya da çalınması sonucu ne yazık ki daha çok eşyası kaybolmuş olacaktır.


Deri Kartlıkların artıları;

Boyut; deri kartlıklar genelde boyutları küçük olduğundan ve her cepte rahatlıkla taşınabilmektedir. Bu da onları cüzdanlara göre daha avantajlı hale getirmektedir.

Kullanım kolaylığı; deri kartlıklar genelde cüzdanlara göre daha basit ve pratik tasarımlara sahip olduğundan kullanımı daha konforludur.

Taşıma; genelde kartlık veya cüzdanları telefonla birlikte elde taşımayı seven kişiler için kartlıklar cüzdanlara göre daha konforlu olabilmektedir.


Deri Kartlıkların eksileri;

Bölme sayısı; deri Kartlıkların bölme sayısı genelde cüzdanlara göre daha az olmaktadır örneğin bozuk paralarınızı ve banknotlarınızın sayısı o anda gereğinden fazla ise ayrı bir cepte taşımak durumunda kalabilirsiniz.

Güvenlik; deri Kartlıklar cüzdanlar kadar istisnalar olsa da daha küçük boyutlarda olduğundan fark edilebilirliği daha düşük olmakta ve dalgınlık anında eğer cebinizde taşımayı sevmiyorsanız gittiğiniz bir yerde unutma riskiniz cüzdanlara göre daha yüksektir.

İşlevsellik; deri kartlıklar cüzdanlara göre daha az eşya alabilmekte ve daha basit tasarımları nedeni ile aslında daha işlevsel olabilmektedir. Ulaşmak isteyeceğiniz eşyaya daha hızlı ulaşım sağlayabilmektedir.


Sonuç olarak ister deri cüzdan ister deri kartlık olsun her ikisinin de kullanım amaçları aynı gibi olsa da kişinin ihtiyacına göre birbirinden farklı olduğu yönleri mevcuttur. Kimi zaman deri kartlıklar tasarımları gereği deri cüzdan özelliklerine yaklaşacak şekilde üretildiği gibi kimi deri cüzdan tasarımları da deri kartlık özelliklerine yaklaşacak özelliklerle üretilebilmektedir. Siz de seçim yaparken ihtiyaçlar, günlük alışkanlıklar, yaşam tarzı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak tercihinizi yapabilirsiniz.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page